B klasa: Wawel Kraków – Bronowicki Kraków

(43). Przyszła pora na odwiedzenie stadionu Wawelu Kraków. Okazja taka trafiła się jak tylko Wawel wrócił do gry na główne boisko. Tym samym odwiedzam kolejny stadion gdzie jeszcze nie gościłem nigdy.

Do wizyty tutaj skłonił mnie wyżej wymieniony aspekt oraz atmosfera, która tutaj podobno wraca do żywych. Jak na standardy B-klasy oczywiście. I niech sobie ktoś nie pomyśli, że Wawel to klub „byle jaki.” W I lidze grał dwukrotnie. W drugim sezonie w 1953 roku został wicemistrzem kraju. Tradycje wojskowe zobowiązują, ale obecnie już tylko z nazwy, którą zachowano. Czyli pełna nazwa brzmi: Wojskowy Klub Sportowy „Wawel” Kraków.

Widowisko z drużyną walczącą o utrzymanie oglądało się niezbyt przyjemnie i nie chodzi o poziom sportowy, bo tu Wawel prezentuje się całkiem przyjemnie. Cały czas wiał momentami silny wiatr oraz było bardzo pochmurno. Ale nie ma co narzekać, bo słońce nie będzie cały czas świecić jak przed tygodniem.

Stadion jest naprawdę urokliwy. Tutaj mieści się zabytkowa drewniana trybuna (jedyna w Krakowie). Jest bieżnia w okół boiska, niedaleko jest też kebab. Widzów niezbyt dużo. Spotkałem za to jeszcze jednego kolegę po fachu, który robił zdjęcia z trybun.

I tak upłynęła ta sobota. Może nie było rewelacji na boisku, może nie było dramaturgii, może nie było polotu. Było za to miło spędzone popołudnie, spędzone na kolejnym stadionie.

Wawel Kraków 7-0 (3-0) Bronowicki Kraków

20.05.2017 (sobota)
B klasa
Widzów: ok. 30
Bilet: 0 zł

Foto relacja:

Drewniana trybuna robi wrażenie. Niestety zamknięta

Krzesełka w barwach klubowych Wawelu.

Stadion Wawelu w pełnej okazałości

Piłkarze Wawelu z lewej. Goście po prawej.

Bramka z rzutu karnego tuż przed przerwą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s